Haber

Nebati: Ben Londra’ya gitmeden önce ‘Bunlarla görüşmeyin’ diye haber göndermişler

Hazine ve Maliye Bakanı Nureddin Nebati, CHP Genel Lideri Kemal Kılıçdaroğlu’nun Londra ziyaretini yorumladı. “Temiz para bulmak için” Londra’ya gittiğini söyleyen Kılıçdaroğlu’nu eleştiren Nebati, kendi Londra ziyaretinden önce ‘haber yollandığını’ öne sürdü.

Nebati, CHP’yi kast ederek “Ben, hazinemiz adına Londra’ya gitmeden önce, ‘Bunlarla görüşmenize gerek yok. Yakında biz iş başına geliyoruz. Muhatap almayın’ diye haber gönderdiler” dedi.

Sabah gazetesinden Okan Müderrisoğlu’nun köşesinde aktardığı bilgiye göre, mart ayında Londra’ya giden ve yatırımcılarla görüştüğünü belirten Nebati, “Ben, gizli bir görüşme yapmadım. Hepsi açık, şeffaf ve devletin kayıtlarında olan temaslardı. Kamuoyu ile de paylaşıldı. Kılıçdaroğlu kimlerle, ne konuştu, ne vaat etti, görüşmeyi kimler, ne için ayarladı?” tabirlerini kullandı.

Nebati, kendi Londra ziyaretinden evvel oradaki yatırımcılara haber yollandığını sav etti ve “Ben, hazinemiz adına Londra’ya gitmeden önce, ‘Bunlarla (!) görüşmenize gerek yok. Yakında biz iş başına geliyoruz. Muhatap almayın’ diye haber gönderdiklerini de biliyorum” dedi. (HABER MERKEZİ)

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu