Haber

Yarım asırlık ağaçları kesip kaçtılar.

ANTALYA’nın Kepez ilçesinde elektrikli testereyle yarım asırlık kızılçam ağaçlarının bulunduğu ormana giren zanlılar, yarım saatte yaklaşık 50 ağacı kesti.

Kepez ilçesine bağlı Vergik Aktoprak Mahallesi’nde sabah saatlerinde ağaçlarla kaplı alandaki serasına giden Mehmet Bolat, birkaç kişinin yarım asırlık çam ağaçlarını elektrikli testerelerle kestiğini gördü. Ağaçların kesilmesine müdahale eden Bolat, durumu 112 Acil Çağrı Merkezi ve Orman Bölge Müdürlüğü’ne bildirdi. Bolat’ın ihbarı üzerine zanlılar arabalarına binerek bölgeden ayrıldı.

Şikayet üzerine harekete geçen Antalya Orman Bölge Müdürlüğü ekipleri, alanın Milli Emlak Genel Müdürlüğü’ne ait olduğunu, kendilerine devretmek için girişimde bulunacaklarını bildirdi.

Yaklaşık 3 bin metrekarelik alanda 50’ye yakın yarım asırlık çam ağacının kesildiğini söyleyen Mehmet Bolat, “Sabah erkenden serama geldim. Çamların bir kısmının kesildiğini gördüm. ağaçlar kesildi.Üstelik kesmeye devam ettiler.Gidip engellemeye çalıştım.Daha sonra resmi kurumları arayıp şikayette bulundum.Ancak yarım saatte çok ağaç kestiler. O kadar canımı yaktı ki anlatamam. Yetkililer bir an önce tedbir almalı” dedi.

habergevas.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu