Haber

CHP Genel Başkan Adayı Özgür Özel İzmir’de Partililerle Buluştu

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Genel Başkan Adayı Özgür Özel, İzmir’de CHP İl Merkezi önünde parti üyeleri ve İzmirli delegelerle bir araya geldi. Burada açıklama yapan Özel, “Kongreye sanki düğüne gider gibi gidiyoruz.”

4-5 Kasım’da 38. Olağan Kurultayını gerçekleştirecek olan Cumhuriyet Halk Partisi’nin (CHP) Lider Adayı Özgür Özel, İzmir’de CHP İl Başkanlığı önünde parti üyeleri ve İzmirli delegelerle bir araya geldi. İzmir’de önemli açıklamalarda bulunan Özel, “5 Kasım’da yapılacak kongremizde Cumhuriyetimizin 100. yılında partimizi yönetecek genel başkan ve kadro belirlenecek. Bu kararı seçeceğimiz 1.200 delegemiz verecek. Türkiye’nin 4 bölgesinden.”

38. Olağan Genel Kurul ile ilgili bazı tartışmalar yaşandığını ve bu tartışmaların kendisini üzdüğünü belirten Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Genel Başkan Adayı Özgür Özel, “Cumhuriyet’in amiral gemisi İzmir’in adı da geçiyor. İzmir’in delegesi seçildi” bir asker. İzmir’in delegesi bir askerdi.” Üyeleri de asker, hepimiz askeriz ama Mustafa Kemal’in askeriyiz. İzmir delegelerinin, Van, Antalya ve Konya delegelerinin ortak özelliği şudur; Şah damarlarında parti sevgisi, Atatürk sevgisi akıyor. Temsilcimiz kimin kulağı? Kimin birkaç ay içinde farklı seçimler yapacağı ya da bir grup çıkar güzeli konusunda değil, bu partinin, ülkenin geleceği konusunda, partinin yapmaması için ne karar gerekiyorsa, söylediklerinin arkasında duruyor. yine muhalefette kalın. Bunu yapabileceklerine inanarak onların tüm önyargılardan arınması ve zincirlerden kurtulması için sizlerden güçlü bir destek rica ediyorum.

“Temsilcimiz kendisine söyleneni değil, kulağıyla duyduğunu yapıyor.”

“Kongreye sanki düğüne gider gibi gidiyoruz” diyen Özel, şöyle devam etti: “Delegemiz kongreye gitmeden önce berbere gidip ‘Başkanım, kongrede değişiklik talebi var’ derse Sokakta değişim olursa yeter, yoksa işimiz kötü olur’ derseniz delegemiz kulağına söyleneni değil kulağıyla duyduğunu yapacak. Ben buna inanıyorum. Türkiye.” Dünyanın her yerinden Ankara’ya gelip evlerine dönecek delegelerimize şunu söylüyoruz: Şunu yapın, bunu yapın demiyoruz. Gelecek hafta Ankara’da olacaksınız. Bundan 10 gün sonra yine memleketinizde olacaksınız. Ankara’ya gelmeden önce aklına, kalbine, vicdanına güvenen herkese sorun. Cumhuriyetin 100 Yılı 3. yılında nasıl bir parti? Umut olsun diye partinin muhalefette kalması, partinin ayağa kalkması, sokak ne derse onu yapması, partinin önünü açması için. Bundan sonra CHP’li, partide görev yapmış arkadaşların tecrübelerine, arkadaşlara saygımız sonsuz ama değişime “Bundan sonra ekibinde sadece genç ve yeni yüzler görecek” dedi. – İZMİR

atkaracalar-ajans.xyz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu