Haber

Biden, Kongre’yi silahlı şiddet eylemlerini önlemeye çağırdı

Biden, California, Half Moon Bay’de düzenlediği yazılı mesajında silahlı saldırıdaHayatını kaybedenlere başsağlığı diledi.

Kaliforniyalıların “anlamsız bir silahlı şiddet eylemi” nedeniyle son yıllarda ikinci kez sevdiklerinin yasını tuttuklarına işaret eden Biden, konuyu İç Güvenlik Bakanlığı yetkilileriyle görüştüğünü ve yerel yetkililere ve bölge sakinlerine talimat verdiğini kaydetti. Half Moon Bay, federal hükümetten tam takviye sağlayacak.

Biden, saldırı silahları satın alma yaş sınırını 21’e çıkaran yasa tasarısını dün milletvekili Dianne Feinstein ile gündeme getirdiklerini hatırlattı.

Biden, ‘ABD’deki silahlı şiddet belasının daha güçlü adımlar atmayı gerektirdiğini’ belirterek, Kongre’nin her iki kanadını da Saldırı Silahlarının Yasaklanması yasasını onaylayarak Amerikalıların güvenliği için adım atmaya çağırdı.

ABD’de dün Kaliforniya’nın San Mateo kentinde iki kreşe düzenlenen silahlı saldırıda 7 kişi hayatını kaybetti. 21 Ocak’ta Los Angeles’ın yaklaşık 10 kilometre doğusundaki Monterey Park’ta Ay Yeni Yılı kutlamaları sırasında düzenlenen silahlı baskında 11 kişi öldü, çok sayıda kişi yaralandı.

cardakajans.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu