Haber

Batman’da depremde hasar gören araçlar tamir edilerek sahiplerine teslim edildi

Kahramanmaraş’ta meydana gelen depremlerde enkaz altında kalan araçlar Batman’ın Sason ilçesine getirilerek afet ustaları tarafından onarılarak sahiplerine teslim ediliyor.

Batman’ın Sason ilçesine deprem bölgesinden getirilen hasarlı araçlar, depremde evleri yıkılan Hatay’dan Sason ilçesine yerleşen depremzedeler tarafından onarılarak sahiplerine teslim ediliyor.

Depremlerde hasar gören araçları tamir ederek sahiplerine teslim ettiklerini belirten Üstyapıcı Kadir Korkmaz, hurdaya çıkan araçları tamir ederek hem depremzedelere yardımcı olduklarını hem de ülke ekonomisine katkıda bulunduklarını belirtti.

Korkmaz, 6 Şubat depreminde ağır hasar gören araçları Sason ilçesine getirdiklerini ve burada onarım işlemlerini tamamladıktan sonra sahiplerine teslim ettiklerini bildirdi. Bazı arkadaşlarımızı kendi imkanlarımız ile getirdik, onardık. Şu anda yeni gelenleri tamir ediyoruz. İleride getiren olursa her türlü yardımcı oluruz. Biz depremzede olduğumuz için onların durumunu anlıyoruz. Yüz bin hurda getiren bir aracı tamir ettirdikten sonra üç yüz bine mal oluyor. “Biz burada ailece çalışıyoruz. Babam, abim ve ben burada çalışıyoruz. Ağabeyim hemşirelik mezunu, tayin beklerken bizde çalışıyor.”

“Depremden kaçarak buraya geldik, burada bize dükkan verdiler”

Depremden kaçıp Sason’a yerleştiklerini belirten oto tamir ustalarından Hanifi Korkmaz, “6 Şubat depreminden sonra buraya taşınmak zorunda kaldık. Bize çeşitli imkanlar sağlayarak burada bir dükkan verdiler. Deprem bölgesinden getirilen araçları da burada tamir ediyoruz. Bu sayede hem depremzedelere yardımcı oluyoruz hem de ülke ekonomisine katkıda bulunmaya çalışıyoruz. – YARASA ADAM

haberarakli.xyz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu